virtuální prohlídky.

Od roku 2014 jsem vytvořil stovky virtuálních prohlídek a 360° fotografií. Tou další může být prohlídka vaší firmy, nemovitosti na prodej, turistického místa. Prohlídka podniku vydá za tucet fotografií.

Sférická fotografie

Základem virtuální prohlídky je sférická fotografie, která zabere celý prostor 360×180°. Sada těchto fotografií spojených body do procházky vytváří interaktivní 3D prohlídku prostoru.

Prohlídka není video a nenatáčí se kamerou, virtuální prohlídka se fotí. Ve webovém prohlížeči lze tyto 360° fotografie otáčet, přibližovat a procházet po určité dráze.

Google má tuto technologii implementovanou přímo ve svém vyhledávání, v mapách a navigaci jako street view.
Sférické fotografie umí zobrazovat také sociální síť Facebook. Další možností je uložit prohlídku na server, nebo na vaše web stránky.

sférická fotografie nejmodernějšího autosalonu Hyundai v Auto Kout Centrum

Sférické fotografie se dají vytvořit i mobilem, nebo speciálním mobilním zařízením, ale výsledek je pořád velmi podprůměrný.
Taková realizace virtuální prohlídky firmy je spíše kontraproduktivní a rozhodně tento způsob nedoporučuji.
Fotografie 360° zhotovuji profesionální zrcadlovkou Nikon, širokoúhlým objektivem a dvanácti a více snímky každého kroku.
Nakonec fotografie upravuji v programech Adobe Lightroom a Photoshop. Výsledkem je profesionální fotografie a prezentace.

virtuální prohlídka nejmodernějšího autosalonu Hyundai v Google Street View

Street View

Google svou technologií Street View zmapoval silnice a ulice téměř celého světa a použil ji i ve službě Google moje firma.

Firmy a instituce mohou nafotit své interiéry a exteriéry a využít virtuální prohlídku k dokonalé prezentaci.

Služba je zdarma, ale k vytvoření street view virtuální prohlídky je zapotřebí certifikovaného dobrého fotografa.

Virtuální prohlídka Street View může mít jeden až desítky stanovišť, tzv. kroků, které jsou od sebe vzdáleny cca 1 až 5 metrů podle dispozic místa. Je umístěna na serverech Google a je možné jí vložit na web či Facebook.

Street View prohlídka je velmi užitečný nástroj pro zviditelnění na Google mapách, v navigaci a ve vyhledávání, a pro zlepšení prezentace firmy na Google. Bohužel mnoho firem má svůj firemní profil na Google vyhledávači zanedbaný a nechává tak vyniknout svou konkurenci. Pokud byste chtěli s firemním zápisem pomoci, vytvořit firemní prohlídku, nebo jen jednu 360° fotografii, neváhajte se mě obrátit. Rád vám s tím pomohu.

WebVR

Díky moderní technologii WebVR lze vytvořit rozšířenou plně multimediální prohlídku obohacenou o interaktivní karty, půdorysy, hotspoty s popisky a médii (fotky, videa, zvuky na pozadí) a tuto pak snadně sdílet na webu, nebo sociálních sítích.

Prohlídku lze sdílet přes sociální media, poslat krátkým odkazem mailem, sledovat počet shlédnutí a kdykoli fotografie doplňovat, nebo aktualizovat.

Google Street View má svoje opodstatnění a prohlídka v něm je skoro nezbytná. Ale pokud chcete něco lepšího, co vám dá mnohem více možností a zábavy, doporučuji multimediální prohlídku WebVR. Virtuální prohlídky na mém blogu.

Multimediální prohlídka autosalonu Hyundai. Oproti Google Street View navíc popisky hotspotů. Před vstupními dveřmi lze přecházet z denní do večerní scény.

Pin It on Pinterest