Resumé

CV, stručný životopis, neboli resumé
LinkedIn

Ajťák, geek, projekťák, manažer i podnikatel, fotograf a cyklista

 

Account & Project manager

DATOR3 Services, a.s. 03/2014 – 10/2018
Systémový integrátor ICT

 • Konzultace u klientů, vypracování cenových nabídek
 • Řízení projektů tradičním a agilním způsobem
 • Vedení SW oddělení interních a externích pracovníků
Provozovatel zdravotnického zařízení

Tučková dental laboratory 06/2009 – 11/2012
Provozovatel zdravotnického zař.

 • Řízení provozu nestátního stomatologického zařízení
 • Business development
 • Vývoj vlastního laboratorního SW
 • Recenzent odborné publikace Kompendium Stomatologie
IT infrastructure specialist

ING Bank N. V. 11/2007 – 05/2009
Česká pobočka nizozemské skupiny ING Group

 • Monitoring a správa aktivních síťových prvků
 • Instalace, správa a monitoring cca 40 serverů a 200 PC
 • Virtualizace VT na platformě VMware, podpora uživatelů

 

SW consultant

DCIT, a.s. 03/2006 – 10/2007
Komplexní softwarové řešení a služby pro TV vysílání

 • Konfigurace SW modulů a reportů
 • Zpracování požadavků klientů a jejich realizace ve spolupráci s týmem programátorů

 

IT manager

TV3, a.s. 04/2000 – 12/2001
Televizní společnost s kabelovou a terestrickou licencí, dříve TV Galaxie

 • Odpovědnost za chod celé IT infrastruktury na platformě MS
 • Projekt – přechod z platformy NT na rodinu serverů 2000
 • Vedení malého týmu nově vybudovaného IT oddělení

 

IT system specialist

Komerční banka, a.s. 01/1996 – 01/1998
Státní peněžní ústav transformován do akciové společnosti pod správou Fondu národního majetku

 • Odpovědnost za chod IT infrastruktury na platformě MS
 • Správa bankovních a office aplikací, rutinní úlohy
 • Podpora uživatelů v back-office

 

Nelehký začátek

Pracovní dráhu jsem započal ihned po škole v obchodním domě Krone, ale to pro kariéru nebylo až tak důležité. Vyjma té skutečnosti, že jsem se brzy přesvědčil, že v údržbě dělat nechci a raději se budu věnovat výpočetní technice, která mě začala zajímat (na rozdíl od některých mých spolužáků) až asi v 17 letech.

Brzy jsem nastoupil na pozici operátora do Komerční banky a později se vypracoval na Informatika hlavní pobočky Na Příkopech.
S novou pozicí byla i nová smlouva na dobu určitou 1 roku a když se pak banka toho času už pomalu prodávala do rukou Société Générale, muselo jít bezpodmínečně 10% zaměstnanců pryč. Včetně těch co neměli smlouvy na dobu neurčitou – u těch to bylo nejlevnější. 

Dělám do IT

Přes drobné zkušenosti u firem, které potřebovaly dospět asi tak stejně jako já, jsem přešel k soukromé televizní stanici TV Galaxie, později provozující první metropolitní kanál TV3 na pozici manažera IT. Zde jsem pracoval až do ukončení jejího provozu.

Toho času jsem si již založil “živnostenský list” a pracoval “na vedlejšák” pro několik klientů jako administrátor a specialista IT. To se později ukázalo jako klíčové, protože nemusíte být nutně závislí na jednom zdroji příjmu, zvláště pak když se vás potřebuje firma náhle zbavit. Naštěstí díky již fungujícímu body shoppingu nebyla nouze o práci ani na projektové zakázky přes IČ.

Další zaměstnaneckou zkušenost jsem absolvoval v ING bance, kde jsem zastával roli IT infrastructure specialisty. Potom co z firmy odešel šéf IT oddělení spolu s dalšími kolegy, jsem opustil ING i já. Po dobrých lidech někdy zůstane nezacelitelná mezera a plat není to jediné pro co chodíte do práce.

Pronikám do stomatologie

V polovině roku 2009 zakládáme S manželkou (vystudovanou jako zubní technik toho času s 18 letou praxí v oboru) stomatologické zařízení na výrobu vysoce estetických a funkčních náhrad. Ve spolupráci s předními stomatologickými lékaři vyrábíme zirkonoxidové korunky a můstky na vlastní zuby pacienta, nebo na slitinové konstrukce. V práci jsme pátky svátky a provoz přerušujeme po čtyřech letech, když už každým týdnem čekáme rodinu.

Mezitím ještě recenzuji v odborné publikaci pro zubní lékaře Kompendium Stomatologie MUDr. Jiřího Šedého kapitolu stomatologických laboratoří.

V r. 2012 se stěhujeme z Rudné u Prahy do Brandýsa nad Labem. Polabí bude pro děti přeci jen (nejen sportovně) příznivější.

Jsme už rodina

Synkovi Kubíkovi je něco přes rok, právě když jsem přijal nabídku u systémového integrátora DATOR3 Services na pozici Account & Project manažera, lídra týmu.

Pár měsíců zpátky pořizuji ne právě levnou výbavu pro focení virtuálních prohlídek Google Street View a skládám zkoušky certifikace Google Trusted Photographer, později známé jako Google dobrý fotograf.

V létě 2013 se nám narodila dcerka Elen a můj tým se rozrůstá jak doma, tak i v práci. Práce projektového manažera v týmu programátorů má svoje specifika… Někdy si pokládám otázku, jestli si lépe dorozumím doma s několika měsíčními dětmi, nebo s kolegy programátory 🙂 Nakonec se vždy v obou táborech domluvíme, někdy jen za pomoci velmi specifických termínů 😀

Závěr

Pokud jste dočetli až sem, jste skvělí. Jak jste se určitě dovtípili, práce se nebojím a mám ji rád. Co je však opravdu nejdůležitější, je rodina a děti, a čas strávený s nimi. Role táty není jednoduchá, stále v ní dělám spousty chyb, ale snažím se to úplně nepodělat 😉

Kromě rodiny mám rád byznys, práci v týmu a cestování. Ve volném čase se věnuji cyklistice, turistice a fotografování. Mám rád hory a lesy. O víkendu mě tak potkáte někde na výletě s rodinou, nebo s kamarády na kole.

Narodil jsem se v Praze r. 1978, jsem ženatý a s Táňou máme dvě krásné děti. Co víc si přát.

Vzdělání středoškolské s maturitou obor elektro. Pračku ale neopravím, jsem ajťák. [MT]

Pin It on Pinterest